Reumatoidartriit ja vaktsineerimine Covid-19 06.04.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, võtan ravimeid Plaquenil ja haiguse ägenemisel juurde Medroli. Sain Covid vaktsiini esimese süsti üle kuu aega tagasi ja tegin nüüd testi antikehade määramiseks vereplasmast (Synlab) ja selgus, et antikehi on vaid 197, mis on väga vilets tulemus. Kas minu ravimid mõjutavad antikehade tekkimist ja pärsivad immuunsuse teket ja kas peaksin ajutiselt ravimite võtmise katkestama, et tekiks immuunsus koroonaviiruse vastu, oluline on ju saavutada praegu kaitse viiruse vastu. Minu haigus (reumatoidartriit) on diagnoositud aasta tagasi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, Teie küsimus jõudis minuni mitmekuise hilinemisega. Loodan, et tänaseks on Teie mure lahenenud, kuid vastan siiski.
Soovitan teha uus vaktsiinisüst ja peale seda hinnata antikehade teket. Mõeldav on ka kolmanda vaktsiinisüsti tegemine.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi