Keelel kollane lima 16.03.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba kuu aega selline kollane lima keelel. Vahel tuleb ka aegu kus see ajab oksendama just hommikuti. Keelel oli enne seenhaigus mis sai ravi ja praegu ravin seda antibiootikumidega. (vōibolla see maohappest). Keel veidi tundlikum ka pesemisega kohati läheb ära aga siis ei saa juua ei kohvi ega muud mis tekitavad keelele värvi. Milles võiks asi olla ja kuidas lahendada? Pereastil olen käinud. Kaua võtaks keele lõplik paranemine aega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Sarnane kollane katt keelel on sageli tingitud antibiootikumravist, keha veepuudusest, maoprobleemidest, mao happe suhusattumisest ehk reflukshaigusest jt teistest põhjustest. Ühest põhjust on raske leida.
Soovitan apteegist osta suuloptusvedelik ja pehme hambaharjaga kattu igapäevaselt õrnalt pühkida selle eemaldumiseni.

PS Vabandan, Teie küsimus jõudis minuni alles hiljuti, teadet selle kohta ei tulnud.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi