Pidev süljevool lapsel 28.12.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures 1 aasta ja viie kuu vanuse lapse pideva süljevoolu pärast, mis on kestnud sünnist saadik. Süljevool on tugev – vähem kui tunni ajaga on lõuaalune põlleke läbimärg. Perearsti sõnul on see seotud hammaste tulekuga. Praeguseks on lapsel 16 hammast suus. Muret teeb see, et süljevool esineb ka hammaste tuleku vahelisel ajal. Ka kõne on väga vähene (ütleb enam-vähem arusaadavalt 2-3 sõna). Kas peaksime leppima sellega, et süljevool on seotud hammaste tulekuga ja lakkab, kui kõik hambad on tulnud (tarkusehambad???) või oleks vajalik konsulteerida mingi erialaarstiga ja kui, siis millisega?
Tänan!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ikka usaldage oma perearsti. Teinekord on parema rahulolu nimel mõistlik korraldada ka lastearsti konsultatsioon. Vanus 1,5 kuud on veel väga väikseke rohkemateks sõnadeks. Kui arengu teised näitajad on korras, siis see on väga hea.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi