Valge laik suus 08.12.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Avastasin eile endal suust keele kõrvalt valge laigu punase randiga. See on ka valulik. Foto tuli liiga punast tooni, aga umbes näitab selle laigu ära. Kas on võimalik niimoodi tuvastada, millega tegu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema limapõieke ehk tsüst, mille ümber on kerge põletik. Ei leia ohumärke. Kui vaevusi ei ole, siis ei muretseks. Mõne aja pärast võib see ise avaneda ja probleem laheneb. Kui see kolle suureneb, tekib valu jm siis on vajalik perearsti külastus ja vajadusel kurguarsti konsultatsioon.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi