Punased laigud kätel 16.11.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Nädal tagasi sõin pomelot ja peale seda ca tunnike tekkisid vasakule käele kolm sügelevat punni. Algul olid nahavärvi. Järgmine päev sõin mõne tüki veel ja tuli uus punn juurde. Arvasin, et äkki siis pomelost kuigi varem pole seda süües neid tulnud. Ja nüüd nad mul on. Pole juurde tulnud ega ära läinud. Ei sügele ja kõige suurem laik on umbes 1cm läbimõõduga.
Mis peaks tegema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ausalt öelda, meenutab nahaleid silenaha dermatofütoosi ehk seenhaigust. Seda ei tekita pomelo vaid mõni nahaseen, dermatofüüt. Seda ravitakse paikselt salviga. Kui on ka kahtlus allergiale, valitakse ravimiks nt salv Travocort, kui mitte, siis nt Travogen. Sama toimeaienga on ravimeid paljudelt tootjatelt. Tegemist on retseptiravimiga. Pöörduge perearsti vastuvõtule, kolleeg vaatab, uurib, mõtleb ja otsustab edasise ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi