verevalumid nahal 29.09.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses murega, mis on vaevanud mind pikemat aega. Nimelt tekivad mulle kehale väga kergesti varevalumid või siis maakeeli nimetades ka sinikad. Näiteks kui kannan õlal kotti, siis peale koti kandmist (mõõduka raskusega kott) on õlal tähendada koheselt punast ja lillakat laiku, mis kaob üsna aeglaselt (lisasin sellest ka pildi). Teine peamine olukord, kus tähendan kerget sinikate teket on naha sügamine. Igapäeva toiminguid tehes ei pane ma tähele kui sügan end ühest või teisest piirkonnast. Vahel on sügelus vaid hetkeks. Pildi lisasin näiteks olukorrast, kus olin päeval tähendanud mõngigat sügelust ja keha automaatne reaktsioon oligi sügamine. Hiljem õhtul tuvastasin meeletu nahaaluse verevalumi, mis ei ole siiski pindmiselt katsudes valus. Tunnused on vaid visuaalsed. Naha alla ei teki ka muhkusid. Näiteks suvel oli sääsed hammustavad on jalgadel ja kätel mitte veidi ära sügatud hammustused vaid tugevad lillad laigud.

Sooviksin teada, kas ja kelle poole sellise kaebusega peaks pöörduma ning kas tegemist on üldse kaebusega, mis vajaks tähelepanu? Kas see võib olla teatud viide ainepuudusele või on tegemist lihtsalt iseärasusega, mis ei ole parandatav? Kui, siis milliseid uuringuid oleks vaj a läbi viia?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kindlasti on siin probleem, mis vajab uurimist. Esimene samm on perearsti külastus ja täisvereproov, hinnata eriti trombotsüüte. Perearst vaatab Teid ka läbi, vahetu uurimine ja küsitlemine on asendamatu. Määratakse vajadusel veel täpsustavad uuringud, analüüsid.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi