Suu veritseb ja ebameeldiv lõhn 17.08.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 30 aastane meesterahvas ja probleemiks on pidev vere maitse suus ning ebameeldiv lõhn. See on kestnud üks 4 aastat ja aastake tagasi sai käidud perearsti juures ning suunati hambaarstile, seal aga ei leitud midagi kuna hambad korras ning hoolitsen hammaste ning suu eest hoolt igapäevaselt niiti ja suuvett kasutades ning ei suitseta ega tarbi alkoholi. Hommikuti on suus palju pruuni verd ja vahepeal ka päeva jooksul tunned suus vere maitset ning välja sülitades on suus veri ja vahepeal tekib ka röga kurgus ja üldjuhul on ka peale suu pesemist ja värskendamist natukese aja pärast juba paha lõhn suus. Elan juba üle aasta välismaal ja käisin eelmine nädal uuesti hambaarstil, kuid tulutult ja ei oska hetkel kuhu edasi pöörduda.
Suured tänud lugemast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan pöördumast. Õige see asi ei ole. Esimene mõte oleks ka minul-veritsevad igemed. Soovitan vahetada hambaharja, see peaks olema hästi pehme. Harjata hambaid, mitte igemeid. Võiks kasutada ka suuvett, 3-4 päeva ja mitte harjata ning hinnata efekti. Kui muutust ei ole, siis tuleb hakata otsima põhjust sügavamalt- kurgust, söögitorust jm. Võiks ära teha peitvere testi väljaheites ja täisverproovi jt analüüsid. Kõik asjad ei lahene kiiresti, kuid tuleb jätkata otsinguid.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi