liigesed 24.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, Dr. Veskimägi

Mind vaevab mure liigestega.
Olen 32a. sportlik tervisliku eluviisiga naisterahvas.
Nimelt piinab mind kõrvetav/tulitav valu liigestes.
See on nii tugevalt kõrvetav, aga otsest nö. tugevat valu või sellist ei ole. Ei ole ka paistetust ega ka punetus, samuti kliiniline pilt ja analüüsid on korras. See kõrvetav valu on nii piinav, see tuleb ja läheb. Kõige rohkem tulitavad põlved, sõrmed ja küünarnukid(umbes aasta olen kannatanud).
Käisin reumatoloogi juures ja ta kirjutas mulle rohud Trexan (1x nd ja 6 kuud).
2 kuud olen neid võtnud, aga muutusi ma ei näe.
Muidu on enesetunne hea ja muid kaebusi ei ole.
Oskate öelda mis see võib olla ja mida teha.
Aitäh ja olge terve!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Trexan on tugev ravim, seda kasutatakse nt. reumatoidartriidi ehk kroonilise põletikulise liigeshaiguse aktiivsuse allasurumiseks. Sageli peab haige võtma juurde ka suukaudseid valu-põletikuravimeid, kas vanematest v uuematest ravimirühmadest. Uuemad ravimid on etoricoxib, nt 90 mg; meloxicam 15 mg x1; celecoxib 100 mg x2. Mõnikord ka kirjutatakse medrool kuur alanevas annuses.
Ikka hea koostöö oma perearstiga.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi