Näpuotsad krobelised 14.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, ehk oskate aidata. Näpuotsad on, nagu veest tulnud, krobelised. Ei valuta, ei sügele, ei aja ka nahka. Näpuotstel on selline imelik tunne ka, nagu oleks nailonist nööriga kiirelt läbi käe lasknud ja seejärel nahk nagu kõrbend. Ei oska paremini seletada. Kestnud u. nädala. Kuna olen imetav ema (laps 3k.), siis kas see võib olla mingi ainete puudus?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Tõenäoliselt ei ole probleem tingitud ainete puudusest. Soovitan osta apteegist suhteliselt rasvasem kätekreem ja kasutada seda vähemalt 2 korda päevas ning lisaks iga käte pesu järel. Vältida käte sagedast märjaks saamist. Pesu ja nõude pesemisel kasutada kummikindaid.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst