Valud kord siin kord seal 20.12.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere , tundub ilmselt imeliku küsimusena aga kogu aeg kusagilt valutab välja arvatud pea .Valutab vaheldumisi rinnus ,ülaselg alaselg kord kõht ühelepoolt kord teiselt poolt .Olen käinud pere arsti juures mitu korda on tehtud vereproove ,suunatud ultrahelisse peale seda käisin ise korra veel ultra helis ,rinnus valudega käisin EMOs tehti kopsupilt ees poolt ,vereproovid ,EKG kõik olid korras .Kogu jant sai alguse siis kui vahetasin töökohta suve hakul ja pärast seda olin pikalt kodune kas on võimalik et ise mõtlen ennast haigeks ? Tänud vastuse eest

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olete 26 aastane ja Teid on põhjalikult uuritud erinevates raviasutustes ja ei ole leitud kehalist haigust. Mõte liigub haigusärevuse suunas. St erinevad kehalised vaevused ilma orgaanilise haiguse leiuta. See on üks ärevushäire avaldumisest. Ka Teie töökohavahetus ja pikalt kodus olemine toetab seda mõtet. Kuidas edasi ravida, seda saab otsustada vaid Teid vahetult nägev arst. Kindlasti teeeb kolleeg veel mõned analüüsid, nt Borrelia IgM, IgG testid jt, ning soovitab edasise ravi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi