Tahke toit jääb söögitorru 26.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Söömisel jäävad tahked osakesed söögitorru pidama ja liiguvad sealt alla väga aeglaselt ja valulikult. Olen käinud uurimas ja "mõõka" neelamas, vereproovid on tehtud, kõik peaks justkui korras olema. Probleem on kestnud umbes kuu. Kõik sai alguse nätsu alla neelamisest. Kuhu peaks veel pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui "mõõganeelamisel" arstile ei hakanud midagi kahtlast silma, siis see on ju väga hästi. Olen kohanud patsiente, kellel on tekkinud kas siis millegi suurema ja terava allaneelamisest või ka ravimite kõrvaltoimest mööduv söögitoru limaskesta ärritus. Annab tunde nagu neelaks pudeliharja või korstanpühkimise luuda alla. Abiks võib olla Omep Uno 1 tab 2 x p enne sööki, pehmem, mahedamaitselisem toit ja anda ka aega. Võib olla on midagi, mis on oluline, kuid on jäänud Teie kirjas märkimatta. Aga ennekõike hea koostöö oma arstidega ja vaevuste jälgimine. Vajadusel võiks "mõõganeelamist" korrata, kui vaevused püsivad või süvenevad.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi