keel valus, laiguline ja turses 21.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mure siis selline, et 3-4 päeva juba keel valus. Keele erinvatel kohtadel on valulikud laigud. Keel ise pealt valge(laiguline) ning tundub natukene turses olevat.
Peale selle on suulakke tekkinud valulik muhk ning põse sisekülgedel on valgete äärtega laigud.

Kas peaksin muret tundma ja pöörduma arsti juurde läbivaatusele? Kui jah, siis millise eriala arsti juurde pöörduma peaksin ?

Ette tänades.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Soovitan esmalt pöörduda perearsti vastuvõtule. Valulik keel võib viidata keelepõletikule, mis võib olla tingitud näiteks kandidoosist., aga ka muudest põhjustest. Täpseks diagnoosiks on vaja teha suuõne läbivaatus. Keelepõletiku teket soodustavad halb suuhügieen, suitsetamine, alkoholiga liialdamine, ebatervislik toitumine.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst