Perioodilise sügelemine 09.01.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on viimasel ajal selline asi, et perioodiliselt on hakanud kindlad kohad sügelema. Mõnes kindlas kohas (parem nibu, peal kindel piirkond, suguelundil) on sügelus. Aga see ei ole kogu aeg. Mõni päev on ja siis kaob ära. Ja tuleb hiljem jällegi tagasi - alati täpselt samadesse kohtadesse (mitte sentimeetritki paremale ega vasakule liikunud). Milles on asi ja kas on võimalik järgmist korda ennetada ja praegust lõpetada?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Ennetada ja ravida saab siis kui diagnoos on selge. Esmalt oleks vaja teada, kas sügeleva koha peal esineb ka mingit nahamuutust, näiteks löövet, naha kuivust. Kui on sügelemine ilma nahamuutusteta, siis tasuks teha üldised vereanalüüsid: näiteks kliiniline veri, maksa- ja neerufunktsiooni näitajad. Kui on ka lööve, siis tasuks konsulteerida nahaarstiga.
Talveperioodil võib probleem olla ka selles, et nahk on kuiv. Sellisel puhul oleks abi kui nahka kreemitada regulaarselt 2 korda päevas mõne lõhna- ja säilitusainetevaba baakreemiga. Neid müüakse apteegis ilma retseptita.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

kihelus

Tere!

Mis teha, kui pärasoole piirkonnas on juba tükk aega sage kihelus, sügelemine, kõht kõib ilusti läbi

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Vastus on erinev, oleneb, kas olete laps, keskealine, mees või naine või vanem patsient. Seetõttu ei saa anda konkreetset vastust. Kahjuks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: