Öine väga sage urineerimine 28.12.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Käin öösiti kuni 10 korda wc-s. Günekoloogil käidud, proovid korras. Uriiniproov tehtud, oli korras.
Samas öine väga tihe urineerimine algas samal ajal, kui tulid nähtavale hemorroidid. Ei tea, kas teema vôib olla seotud.
Vahel vôib olla isegi nii, et käin wc-s ära ning pakitsustunne jääb ning u. 5 minuti pärast lähen jälle ja siis veel mitu korda nii väiksemate vahedega. Vahepeal ônnestub korrals magada ja siis sama teema jätkub. Veresuhkur oli novembris 2018 môôtes korras. Uriiniproovi kohta märkis perearst, et uriini ph on pisut kôrge. Kas seegi vôiks probleemi pôhjustada?
Ei teagi, kuhu poole “joosta”, kuid probleem on väga väsitav.
Kas probleem vôib olla öises veresuhkru kôikumises, lihtsalt ärritunud pôies, neuroloogiline, pôhjustatud sisemiste veenilaiendite survest vôi milleski muus?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Julgen väita, et orgaanilist haigust Teie kehas ei ole. Teid on vaadanud ja uurinud väga erinevad arstid. Kuid mul jääb kripeldama üks mõte. Nimelt on mõnede südameprobleemide korral iseloomulik see, et neerude verevarustus paraneb öösel, kui keha ei saa suurt koormust. Suureneb uriinitoomine. See võib olla üks Teie vaevuse põhjus. Palun ärge võtke seda väga tõsiselt ega "südamesse", kuid väärib mõtlemist. EKG koormustest, ehhokardiograafia, mõned analüüsid. Mõte liigub ka urodünaamilise uuringu suunas. Kas see on äkki tehtud ?? Üldiselt kirjutavad uroloogid meelsasti välja "närvilise põie " ravi, nt Spasmed. Kas olete ehk kasutanud ??
Kui ka need uuringud korras, siis võiks abi olla õhtusest Minirin ehk antidiureetilise hormooni manustamisest, kas sprei või tablett kujul. Seda kasutatakse öise voodimärgamisega laste aitamisel. See küll ei ravi, kuid annab mingigi elukvaliteedi.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi