Probleem suus 18.12.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Teist nädalat on probleem suus. Algas see põletustundega keele otsas. Põletus või selline kipitus oli pidev, kord tundsin vähem, siis jälle rohkem. Nüüd mõned päevad on põletus/kipitus tunne keele esimeses osas ja mõnikord ka suulael. Mõnikord tunnen nagu kogu suu põleb ja kuivab. Suukuivust on esinenud ühel päeval. Keelel ega suus mingit haavandit või muutust näha pole. Käisin perearstil, kes arvas, et tegu võib olla seenega ja kirjutas daktarin geeli - 4 korda päevas ja 7 päeva. Hambaarst vaatas suu üle ja midagi kahtlast ei leidnud ning ütles, et seen see pole ning ei soovitanud seenevastast ravi. Nüüd ei teagi, kuidas toimida. Esialgu otsustasin perearsti nõuannet järgida ja olen nüüd ühe päeva kasutanud daktarini. Missugust nõu te annaksite? Millega võiks olla tegemist? Mainin veel igaks juhuks, et ma ei suitseta ega tarvita alkoholi. Kas jätkan daktariniga? Kui põletustunne pole seenest tingitud, kas siis daktarini kasutamine 7 päeva ei mõju kusagile mujale halvasti? Kui on seeninfektsioon, siis millal võiks daktarini tulemust tunda? Olen juba ette tänulik vastuse eest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjeldus vastab stomatiidile ja glossiidile, ehk suu ja keele põletikule. Kuid millest see kõik- seda on raske ütelda. Oletan, et olete ravimeid kasutanud stabiilselt, mingit hiljutist muutust ei ole ?? Kuidas on täisveri ja B12 vitamiini sisaldus veres, maksa ja neeruproovid, veresuhkru tase ? Kilpnäärmetestid ? Mõned tavatud toidud ja joogid ?? Põhjuseks võib olla ka erinevad viirused, kas on midagi sarnast Teie pereliikmetel, ka imikueas lastel ??
Ega ei ole lõua alused ja kaelalümfisõlmed suurenenud ? Väike palavik ?
Kardan, et nii jätkates põhjustan Teile täiendava trauma. Daktarin geel just paha ei tee, seda saavad ju 1-2 kuused beebidki. Ikka hea koostöö oma perearstiga, uuringud, jälgimine, otsimine ja liate kindlasti lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi