Lapsel punnid näol 08.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Mure selline et millega tegu võib olla . Laps 11 kuune ja sellised pisikesed punnid ümber suu ja silmalaugudel ja silmade all ka.Aga rohkem ikka suu ümbruses. Kas tegemist allergiaga või võib see olla hammaste tulekuga ka seotud? Hetkel tulemas esimene hammas. Et mis see olla võiks ja mida peale määrida tohiks ? Veidi bepatheni salvi määrisin vahepeal siin peale oleks nagu aidanud veidike aga lõi uuesti välja.
Lugupidamisega M.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Kahtlustan atoopilist dermatiiti ehk siis rahvakeeles allergiat, kuid mõtlen ka nahamädaniku ehk püodermiale. Valiksin raviks Fucidin H salvi. Kuid arst peaks lapsukest vaheult nägema ja uurima. Atoopiline dermatiit annab lööveet sageli näos, suuümber, põsepuna piirkonnas, aga ka kehal, eriti küünarliigeste ja põlvede painutuspindadel jm.
Kahjuks ei ole mul võimalik arvuti abil kindlat diagnoosi ja ravi määrata.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi