Kas sügelised ? 31.08.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mure selline et tekkisid sellised punnid jalgadele , kas tegu sügelistega ?
Algas rinnahoidja juurest mõne punniga algul sügeles (vist peale tekkimist) pärast enam ei sügelenud. Siis lisandus tuharale mõni ka algul sügeles enam mitte. Ja nüüd jalgadele on tekkinud aga ei sügele . Mõni üksik punn vist tekke hetkel on sügelenud aga sellist meeletut sühelemist üle keha ei ole . Kunagi mitmeid aastat tagasi olen põdenud sügelisi ja mäletan et jube sügelemine oli ja see need algasid näppudelt ja kätelt aga käed on täiesti korras . Et milles võib asi olla? Panin pildi ka. Ka sügelised peaksid olema nakkavad aga oma beebil ja elukaaslasel punne leidnud pole.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie vaevused ja lööbe pildid ei ole omased sügelistele. Mõtleksin ise putukapistetele, praegu lendlevad sellised pisikesed putukad, kes poevad särgi alla või jäsemetele ja märkamatult toimetvad, tagajärjeks punnid. Ehk käsimüügist osta allergiarohtu, löövet tupsutada nt saialilleinktuuriga, kui toime puudub, siis peaks arst Teid uurima. Võimalusi on päris palju, erinevad analüüsid verest ja punnidest jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi