Roospõletiku järgne tüsistus 09.08.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Minu 70aastasel emal on tekkinud roospõletiku järgne tüsistus näos- nägu on tõsiselt paistes, ka ülahuul. EMOs anti emale vaid allergiaravim ning saadeti koju. Kas taolise tüsistusega on olemas efektiivsemat ravi? Mis erialaarsti poole pöörduda? Mure on suur, kuna EMOsse pöördumisel eeldasime haiglasse jätmist.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada Teie oma perearsti konsultatsiooni, kolleeg vaatab kõike rahulikult ja otsib parimad lahendused. Vajadusel korraldab kiirema konsultatsiooni nt nahaarsti või kirurgiga, töötab ka e konsultatsioon. Ilmselt oli roospõletik näos ? Kas antibiootikumravi veel kestab ? Aeg ja rahu lahendab enamus probleeme. Allergiaravim on mõistlik, teinekord määratakse ka suukaudselt hormoonravi, nt medrool.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi