Punane osa väljaheites 09.06.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Probleem siis järgmine. Olen ärevushäiretega vaevlemas ning kuna vanaisa haigestus pärasoolevähki hakkasin haigust kartma ja sümptomeid otsima internetist. Käisime ka kiirkorras EMOS ja arst katsus/vaatas kohe üle ja ütles, et pole probleemi. Perearst suunas, et teeme peitvere testi, viisime haigla laborisse ning järgmiseks päevaks oli vastus käes- mingit haiguse ega polüüpide, rakkude ega parasiitide jaoks kahtlust ei ole.

Väljaheite proovi võttes avastasin aga, et esimene osa väljaheitest oli küll pruun, aga otsast punane. Sõin eelmisel päeval peeti- kas see võib sellest olla? Natukene olen märganud ka wc potti vaadates osades väljaheite osades pisikesi limatükikesi.
Järgmine kord oli taaskord otsast punane, siis sõin kodus natukene teistsugust punast salatit. Kas võib olla toidust või peaksin siiski midagi kahtlustama? Väljaheide on alguses pruun ja kindla kujuga, veidi pehme. Edasine on aga palju pehmem ja nagu ei olekski kuju.

Muid probleeme hetkel ei ole. Gaasid väljuvad kenasti, kõhuvalu ei ole. Tarvitan hormoonravimit Trisquens ning ärevushäirete vastu 75mg Vellafaxine päevas. Wc käin 1-2x päevas, ei ole ime kui mõni harv päev jääb seal käimine ka vahele. Pikaajalisemat kõhukinnisust ei ole.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olen veendunud, et Teie kehalise tervisega on kõik korras. Kardetud haigus Teie vanuses ei ole võimalik. Toit muidugi mõjutab väljaheite kuju ja värvust. Kui väljaheide sisaldaks verd, ei ole mitte punane. Võib juhtuda, et usina pühkimisega väga imava WC paberiga tekitatakse väiksed limaskesta vigastused, mis värvivad WC paberi punaseks, see on ohutu sümptom. Ja palun, elage rõõmsalt ja mitte liigselt uurides oma vaevusi, erinevaid eritisi. Küll vajab ärevushäire mitmekülgset ravi, sealhulgas psühholoogi tegelus, kognitiivkäitumuslik ravi ja ravim.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi