Kõht tihti lahti, valud, ebatavaline lõhn 09.06.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Hetkel seis selline, kõht on tihti lahti, värvus rohekas, vasakus küljes on pidev kummaline tunne, kõige paremini oskan seda seletada nii, et kleepige endale teip vasakule kõhuküljele ja käige ringi. Ta pole valus, aga tunned, et pole ok. Nüüd on hakanud öösiti maohapet üles ajama kui magan sellel küljel. Ärkan nagu oksele hakkaks, aga kurgus on ainult kibe hape. Üritan magada selili mis mulle eriti ei meeldi. Inimesed küsivad ka juba näost, et haige oled või, näost rohekas.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kirjeldatu põhjal arvan, et oleks vaja teha täendavaid uuringuid, et uurida magu ja soolestikku. Seda saab teha läbi gastroenteroloogi konsultatsiooni. Ravikindlustussüsteemis on gastroenteroloogi poole pöördumiseks tarvis perearsti saatekirja.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
Perearst