Kas refluks või miskit muud 09.05.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Oleks selline küsimus, et kas on ka teisi kaaskannatajaid kes selle hullu asjaga on kimpus? Nimelt ma ei olegi siiamaani aru saanud kas mul on see haigus või on miskit muud. Nimelt detsembri kuus hakkas järsku pihta, et ajab valu rindu ja selga. Valud on nii, et oled püsti ja pingutad natuke rohkem siis tunned kuidas kolmnurgast nagu ajab valu ülesse, kõrvetisi kui selliseid mina enda arust ei ole tundnud või ongi see valu kõrvetised? Ja ka seljas ülevalpool on hakanud selline näriv valu pihta. Arst kirjutas Nexiumit kui seda võta siis kaebusi ei ole, aga kui proovin ära jätta siis 2-3 päeva ja tuleb see vastik valu jälle rindu tagasi. Ning ükskord juhtusin jooma õlut siis ajas nii hullult valutama, et oli valus süüa isegi päevake nagu neelates oli rinnakus tunda kohe, et käib valu läbi. Märtsis käisin Gastroskoopias kõik on korras, käidud ultrahelis samuti korras. Perearst ka enam midagi öelda ei oska, et võta rohtu ja rohtu ainult. Olen netist lugenud, et neid PPI-si ei tohi ka jälle pikalt võtta, et need jälle teistpidi ei ole head organismile. Nüüd ma ei teagi mis teha päevast päeva närib see teema hinge, aga lahendust ei leia ja nii ma katsetan võtan mingi aja rohtu proovin järgi jätta aga tavaliselt ebaõnnestun ja hakkan uuesti neid tarvitama. Kas see on ikkagi tüüpiline refluks haigus mis mul on või on mingi asi kasvama hakkanud mis avaldab äkki survet sinna piirkonnale?
Nüüd proovisin olla ilma rohuta ja võtsin asenduseks Ranisani aga see toime jääb nõrgaks kuna ajab ikka seda haiget valu rindu.

Loodan, et kiri sai piisavalt informatiivne, et oskate ka lisainformatsiooni mulle anda selle kohapealt.

Mida veel proovida, või mis asi aidata võib see on nii ära väsitanud mind ja tuju ei ole mitte midagi enam teha.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõistan muret. Olete tõsise reflukshaiguse kohta väga noor, kuid kõik on võimalik. Kui Nexium toimib, siis see toetab veenvalt reflukshaiguse mõtet. Mul on mitmeid patsiente, kes on saanud abi reflukshaiguse kirurgilisest ravist, tavaliselt on selleks Nisseni fundoplastika, siin on täpsem info: https://en.wikipedia.org/wiki/Nissen_fundoplication.
Saan soovitada taas nõupidamist oma perearstiga, ta vaatab, mõtleb, uurib ja kui tundub mõistlik, siis ehk ka peate nõu vastava kogemusega kirurgiga. Paljud tervisemured ei ole lihtsalt lahendatavad, kuid ikka hea koostöö on kõige alus.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi