Tunnen teralt lõhnasid,mis rikuvad söögiisu ja mis hakkavad vastu 01.05.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Igasugused lõhnad häirivad mind väga. Alati on need ebameeldivad. Näiteks sibula, uus televiisor eristab vastikut lõhna, seebid, kreemid, puuviljad, juurviljad samuti lõhnavad mitte isuäratavalt. See on kestnud üks aasta, veidi rohkem. Toidu maitse on samuti muutunud, eriti ei maitse midagi. söön ainult sellepärast,ust. et pean. Varem maitses muna enamvähem nüüd ei tunne ka sellest toidust eriti vaimust.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kahjuks ei ole võimalik anda ühest vastust. Kipun nägema Teie vaevust mingi muu haiguse ühe sümptomina. Saan soovitada oma perearsti külastust, läbivaatust, täpsustavaid uuringuid. Teie vanuses esineb suhteliselt sageli näiteks B12 vitamiini imendumishäirest tingitud kehvveresus, sellega võib kaasneda maitsetajumise muutused. See on vaid oletus. Teie perearst aitab leida parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi