Dr. Veskismägi Palun Teie arvamust mu haigusest. 24.07.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Palun Teie arvamust Austatud .doktor VESKIMÄGI.
Juba mitu aastat kohutav higistamine,samal ajal külmavärinad selgroos, seljas,õlgades ja käsivartel Juba mitu aastat jalavarbad tuimad, viimasel ajal juba jalalabadki. Viimasel ajal nagu sõrmed ja käelabadki aegajalt tuimad.. Pidevalt huultel ohatised, näol ja kaelal mädapaised ja vistrikud, juuksed tulevad maha ja peas möödunud sügisest tekkis nahapõletik, mida ravida pole võimalik, sest ei talu rohtusid, tekkivad valud pähe., 2 korda olen kaotanud ühest kõrvast kuulmise,mis siiski taastus paari nädala möödumisel.. Kõrvaaugud sügelevad juba aastaid,ja on katki ja põletikus. Neis oli seen ja stafelokok.-sai ravitud nahaarsti abiga. .Olen viimased 20 aastat olnud ülekaaluline /kuni 120 kg / Olen põdenud kollatõbe 1984.a. 1990.a. on emakas ja munasarjad välja opereeritud, 2005.a. sapipõis eemaldatud ,Mul on täielik arütmia ja südamestimulaator-2010.a. .Sellegipoolest olen liikuv ja töökas. Olen pidevalt dieeti pidanud, kuid asjata, hiljem on kaal tagasi tulnud ja veel rohkemgi..
Hemogl. kõrge 167 , viimati 161 / 13, juuni / .Mul on hulg.sõlm.struuma TSH 2,51, kõrist kisub ja pitsitab.diabeeti õnneks ei ole. Alustasin Ozimpic 0,5ga., nädalaga võtsin kuidagi alla 1,3 kg. Perearsti ei julge pidevalt oma murega tülitada, kirjutas mulle kevadel kolmed antidepr, mida võtta ei saanud. Esimese ravimiga tekkisid enesetapumõtted, teise ravimiga nagu halvatus öösi korraks pool minu keha, kolmas ravim samuti ei sobinud. Tahaksin veel elada, ei ole kaotanud elumõtet, olen uudishimulik uute teadmiste vastu, loen palju ,aitan lapselapsi.. Mul ei ole depressiooni tunnuseid, kuid närviliseks ajab ikkagi see, sest ma ei tea,mis haigust ma põen juba pikki aastaid..Elan Tartus,kuid senini abi ei ole saanud. Perearst ütleb, et kõik verenäitajad ja uriin on mul korras . Mina arvan, et mul on mingi ainevahetuse või vereringe häire või struuma, mis pole saanud õiget diagnoosi ja ravi ? Ma ei suuda ju nii enam elada,Selline vanadus on kaotanud mõtte, ma ei suuda enam elada. Õhtul ei tule uni, sest enesetunne on kehv, tihti lähen enne uinumist näost ja ülakehast punaseks ja pulss läheb vahel kõrgeks,
Arvan ise, et psühhiaatri abi mul vaja ei lähe, sest mu mõistus ei ole veel tuhmunud ja erilisi depressiooni tunnuseid mul ei ole. .või äkki ikkagi on see närvisüsteemist? Kui Zanaxit võtan külmavärinad ära ei kao, vaid maksa tekkib imelik tunne. mul on rasvmaks, ei saa tarvitada ka kolesterooli alandavaid ravimeid - simvastini.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalikke põhjuseid on palju. Kirja teel ei saa diagnoosida ega ravida. Palun pöörduge oma perearsti vastuvõtule.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi