Halb enesetunne/peavalu/väsimus jne 27.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, umbes paar 3 nädalat tagasi loobusin ōllejoomisest ja nikotiini tarvitamisest. Ennem seda jōin ōlut iga päev keskmises koguses. Nüüdseks pole mingit väga suurt isu ōlle järgi kord nädalas olen joond paar purki ōlut ja ei rohkem. Peale seda on aga tekkinud jube väsimus ja jōuetus.
! Mul on selline probleem, et päris tihti on mul jõuetus ja väsimus. Kaasas käivad veel peavalu oimu kohtades, silmade väsimus (ei saa hoida silmi lahti kui näiteks toas või muus kohas on eredam valgus, tunnen, et silmad hakkavad valutama), kaelapinge ja pinge kuklal. Kaasneb ka janutunne ning ebameeldivad suu lõhnad. Joon vett palju, aga ikkagi janu ei kustu.
Olen ka täheldanud, huvi ja motiveerituse puudumist ükskõik millise tegevuse suhtes. Kui tegelengi millegagi, siis seda võiblla 30 minutit ja huvi kaob. Ei vii toiminguid lõpuni.
Kui võõra inimesega alustan vestlust või olen uues kohas, teen uusi tegevusi, siis tunnen rõhumist südames ja kehas ehk olen pinges.
Ei suuda inimestele silma vaadata vaid vaatan kuhugi eemale või mujale.

Olen veel täheldanud, et kui ma magan 10 tundi, siis olen terve päeva vältel väsinud ja uimane, ka stressis.
Kui aga magan 8 tundi, siis olen ikka väsinud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui analüüsid on korras ja kehalise haiguse muljet Teie arstile ei jäänud, siis mõte liigub depressiooni suunas. Neid on palju erinevaid variante. Oma osa on siin ka harjumuspärase tegevuse, alkoholitarvitamise mahajätmine. See on väga hea ja parim otsus, silmas pidades tervist ja tulevikku. Alkohol on kättesaadavaim ja levinum "hingerohi", toime kestab ainult mõni tund ja pärast on olukord veelgi räbalam.
Soovitan veelkord nõu pidada perearstiga, igaks juhuks maksa ja kilpnäärme testid, veresuhkur, täisveri. Kolleeg saab kõike vahetult hinnata ja uurida, määrata parima ravi, vahest ka psühholoogi raviseansid jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi