Tervis 27.09.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, küsisin paar päeva tagasi teilt vereproovide kohta, vereproovid pidid olema korras.
Nimelt on mind vaevanud juba 4 kuud peavalu ja meeletu väsimus. Pea valutab ja tihti muutub pea selliseks väga paksuks ja uimaseks seest, raske keskenduda millegile üldse. Peale selle oli mul 4 kuud tagasi kaela peal väike muna, näitasin arstile, ütles et ei tundu olevat lümfisõlme moodi, katsus ka teised lümfisõlmed üle ja ütles, et tundub ok. Nüüd 1,5 kuud tagasi avastasin kõrvalesta sees kühmu/muna, katsudes läks nagu natuke suuremaks ja tuli mingit vedelikku välja ja siis jäi jälle püsima väiksemana. Siiamaani on see alles, näitasin arstile ka, kiiruga katsus ja ütles et lümfisõlm ja et ma jälgiks. Kõrvalesta sees muna asub vasakus kõrvas ja peavalud on samuti vasakul pool pead. Nüüd väike muna tulnud ka lõua alla. Mis haiguste puhul sellised munad/lümfisõlmed tulevad? Milliseid proove peaksin veel tegema? Silmad on ka kuidagi väga nõrgaks jäänud, õues kipuvad väga kuivaks minema ja silmad pole enam sellised nagu varem. Ja üks rangluu nukk on ka palju suurem, kui teine. Üks rangluu nukk on nagu selline püsti/terav vms. On see normaalne, et rangluu nukk erinebki teisest?
Arst ütleb, et jälgi jälgi, aga ma ei saa olla nii, kui tervis on juba päris kehva.
Ei teagi, millise arsti juurde nüüd edasi pöörduda? Neuroloogi, kirurgi, uue perearsti juurde?
Vereproovid olid siis need, mille kohta küsisin teilt paar päeva tagasi ja vastasite, et korras.
B -Leuk 6.5
B -Eryt 4.38
B -Hb 137
B -HKR 40
E -MCV 91
E -RDW 11
E -MCH 31
E -MCHC 345
B -Trom 253
fP-Gluk 5.2
P -AFOS 54
P -ALAT 12
P -CRP 6*
P -K 3.5
P -Krea 71
P -Na 140
P -TSH 3.63*
P -T4-V 13
Pt-GFReEPI 103

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oleks see vaid nii, et üks vereproov näitab ära täpse haiguse. Kahjuks see nii ei ole. Ja arsti mõte kipub liikuma sagedasematelt haigustelt harvem esinevate suunas. Ega muud kui hea koostöö oma perearstiga, ta määrab veel analüüse, ultraheliuuringu nendest lümfisõlmedest, vajadusel korraldab lümfisõlme rakkude uuringu, peab nõu kirurgi, neuroloogi ja otorinolarüngoloogi jt spetsialistidega. Küllap siis selgub, kuidas Teid edasi ravida.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi