Valu rindkeres (kolmnurgas) 27.09.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Sooviks saada infot mis teha valuga mida põhjustab xiphisternum (xiphoid process). Peale rasket kaevetööd avastasin (mõned kuud tagasi), et rindkere pinnal ja selle ümbruses on valulik xiphisternum. Katsudes ja liigutades seda tekitab tunde nagu tegu oleks murdumisega.
Kuidas peaks seda ravima v läheb ise üle ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paljud patsiendid "avastavad " oma rinnakorvi "kolmnurgast" katsudes väikese, u 2x3 cm veidi liikuva asjanduse. Nad satuvad suurde ärevusse ja kiirustavad arsti juurde. Tõsine füüsiline töö võib lisada valu. Tegemist on normaalse luulis-kõhrelise struktuuriga, mõõkjätkega, processus xiphoideus. Mureks pole põhjust, liigselt näppida pole vaja, see on sageli valu põhjus, mõistlik on ka arstil lasta kõik üle kontrollida.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi