Mure sinusiidiga pärast hamba eemaldamist 12.09.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Loodan, et oskate nõu anda. Asun Suurbritannias ning olen nõutu, kuna ei ole enda terviseprobleemile siiani lahendust saanud.

Aprilli lõpus eemaldati mul parempoolne esimene molaar (ülal). Tundus, et kõik kulges normaalselt pärast seda - paistetus taandus, valu kadus. Mõni nädal hiljem algasid probleemid nohuga (mul on ka varasemalt sinusiit olnud üsna pikalt). Ajapikku läksid sümptomid hullemaks - peavalud (igapäevaselt, pluss terav valu otsaesisel lennuki maandumisel - reisin sageli). Augustis pöördusin arsti poole ning selgus, et põskkoobas on kahjustada saanud (ei oska eesti keelde panna - sinus exposure inglise keeles). Suukirurg puhastas ja sulges selle uuesti ning määras antibiootikumikuuri (amoxicillin) ning ütles, et täielikuks sulgumiseks võib mitu nädalat aega minna. Sümptomid aga ei kadunud. Perearst kirjutas järgmise antibiootikumikuuri (ciprofloxacin). Endiselt ei midagi. Eelmisel nädalal tõusis palavik (38.7), nõrkus, nohu läks hullemaks (püsivalt kollane ja paks nuuskamisel, halb lõhn ninas) ning nina sageli kinni. Möödunud laupäeval minestasin (pole kunagi varem juhtunud), väga halb oli olla. Läksin tagasi perearsti juurde ning viimane pakkus uut antibiootikumikuuri ning saatis vereteste tegema. Viimaste vastuse saan alles tuleval esmaspäeval. Arst ütles, et kui tunnen end endiselt halvasti, peaksin antibiootikumuuri alustama. Ma ei soovinud uut antibiootikumikuuri hetkel alustada - sooviksin enne veidi nõu teiselt arstilt. Olen endiselt palavikus (37.5), tekkinud ka köha, nohu on endiselt nagu eelkirjeldatud, pea valutab igapäevaselt ning tunnen nõrkust. Meeleolu on halb - olen kogu perioodi endiselt töötanud, aga tunnen end väsinu ja kurvameelsena.

Mõistan, et Teil puudub üksikasjalik info, pluss vereanalüüsi tulemused on veel saamata, aga ma ei ole kindel, kas peaksin uut antibiootikumikuuri alustama. Perearst ei ole alternatiive pakkunud, seega otsin nõu kas on midagi muud, mida saaksin teha, et lõpuks probleem lahendatud saada (ja loomulikult - miks probleem püsib).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast. Kuidas ma ka ei püüaks, ei saa ma muud soovitada kui ikka koostööd oma arstidega. Antibiootikume on mitmeid, vahest vajaks põskkoobas korra läbiloputamist, võimalik, et hambajuure tipus on põletik või ühendus põskkoopaga, võimalusi on väga palju. Mis just on Teie vaevuse taga, seda selgitab välja Teid reaalselt nägev ja uuriv arst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi