Probleem kurgu ja kaaluga 10.08.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Selline mure, et olen kaotanud kaalu päris palju ja väga raske on tagasi saada. Ise olen 155 cm pikk ja kaal 37 kilo ning sellega seoses tunnen juba vaikselt hirmu. Tahaksin väga juurde võtta, aga söömine on kuidagi raskendatud. Kurgus on tunne, et nagu miski oleks seal kogu aeg ja kraabib suht tihti aeg-ajalt. Tihti ajab köhatama ja kui söön midagi, siis tulevad mingid limaklombid tagasi, mida välja sülitan. Selliseid limaklompe tuleb ka siis, kui ei söö midagi. Iga päev tuleb kurgust ka mingi rohekas rögatükk, selline rohekas-pruunikas, kui mõne olen välja saanud, siis saan isegi normaalselt süüa, kuid ei saa suurtes kogustes süüa. Liha on väga raske süüa, kuna tükid tahavad kurku kinni jääda ning olen praegu pehmete toitude peal. Samas on olnud ka nina väga kaua aega juba kinni, iga hommik on see kinni ja vahest terve päev, isegi ninasprei ja tilgad ei aita. Kas peaks kontrollima põskkoopaid? Olen minemas järgmine nädal perearsti juurde, kuid soovin ka teiste arstide arvamust kuulda, et jõuaks õige lahenduseni, mis mul tervise aitaks korda saada. Milliseid analüüse peaksin laskma teha, et probleemi selgusele jõuda?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tere
Sellise murega on kindlasti vajalik silmast silma kontakt arstiga, kes Teid kõige paremini tunneb. Teie kaebuste põhjuste selgitamiseks peab hoolega küsima Teie kaebuste ajalugu, välja selgitama nende tekkimise asjaolud ja kestuse, üle vaatama nii nina-kõrvad-kurgu, suuõõne ja seedesüsteemi kui ka välistama ärevushäire. Selleks on oma perearst kindlasti kõige parem algus, tema juba oskab Teid edasi juhatada.
Lugupidamisega
Le Vallikivi