Kasvuprobleem lapsel 26.07.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Poiss on 8 aastat 7 kuud vana, tema kasv on 114 cm , laps on väga kõhn.
Sündides oli 52 cm 3660 g
Vanemad on keskmist kasvu: ema 168 cm, isa 176 cm
Kas lapse kasv ei ole liiga väike?

Ette tänades

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tere
8-aastase lapse kohta on Teie laps tõesti veidi lühikesevõitu, kahjuks ei maini Te tema kaalu ega seda, kas laps on närb või hea sööja. Kindlasti tasub minna lapsega kontolli oma perearsti juurde, et välja uurida, kas sellel on mingi konkreetne põhjus - miks see nõnda on. Võib olla ka nii, et ta on lihtsalt hiline kasvaja, aga enne seda tuleks välja lülitada erinevad konkreetsed haigused.
Lugupidamisega
Le Vallikivi