Kõhuparasiitide kahtlus 21.04.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on juba vähemalt 6-7 aastat esinenud väljaheidetes erinevate suurusega (2-10mm) valkjaid tükke. Ka kuju on olnud varieeruv, kuid pigem ebamäärase ruudu moodi. Samas leian tihti ka toidujääke. Aastaid tagasi, kui selle probleemi avastasin, käisin arstide juures ja sai võetud vähemalt 2 mittejärjestikulist proovi. Parasiite ei leitud. Igaks juhuks kirjutati mulle siiski mingit rohtu. Kõik on aga siiani sama. Umbes poolteist aastat tagasi sai jälle üks proov võetud, kui mingit lausa u 5cm pikkust paela oma väljaheites nägin. Jällegi midagi ei leitud ja järeldasin, et see pidi mingi toidujääk olema, sest tõepoolest neidki seal leidub. Täna leidsin jälle midagi sellist. Seekord tegin ma sellest pilti ja lisan selle siia, et saaksin Teie arvamuse mis see olla võib. Soov on end veenda, et see on riivitud porgandi tükk, mida paar päeva tagasi sõin, aga see pole mu jaoks kuigi veenev.
Muudest sümptomitest võiks ehk esile tuua selle, et mõnikord harva esineb iiveldustunnet või lihtsalt kerget tunnet nagu tahaks oksendanda. Arvan, et see võib aga olla seotud mao happelisusega või gaasidega. Olen ka kerge luksuma ja kõhus pistma.
Mida Teie arvate?
Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Päris kindel pole, kuid üks linaluu uss ehk enterobiaasi parasiit näeb veidi teistmoodi välja. Siin on geegle päring https://www.google.ee/search?q=enterobiasis&espv=2&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwi7vb_co7vTAhXkPZoKHcblBCkQ_AUIBigB&biw=1689&bih=1299
Aga saan soovitada perearsti külastust, pulgaproovi hommikul ilma pesemata piirkonnast ja ka rooja analüüs ussnugilistele.
Edasine tegevus sõltub uuringu tulemustest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi