Öine äge haigestumine 21.03.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan oma mehe ägedast reaktsioonist, mis paneb mind muretsema. Algab see nii, et kõigepealt ta kaebab, et käed ja jalad surevad ära. Siis on tal kohutavalt külm nii et ta hakkab värisema või vappuma. Pigem meenutab see äkkilist kõrget palavikku. Tavaliselt panen talle siis teise teki peale ja natukese aja pärast tekib ta kuumeneb ja jääb magama. Hommikul näeb välja haige - täna kraadisime 37,2.
Õhtuks on aga inimene terve nagu poleks midagi olnud.
Viimase 2 aasta jooksul neli korda (tänane kaasa arvatud). Külmetushaigust tavapäraselt ei järgne. Tal on südamerohud. Hiljuti on tehtud EKG ja koormustest, mis olid korras (nii ta mulle ütles). Millest need hood võivad olla tingitud ja kas ma peaksin ta kiiremas korras perearsti juurde saatma ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Julgen arvata selle põhjuseks viirusinfektsiooni- halb enesetunne, külmavärinad, palavikutõus ja siis lahenemine. Südameravimid ei puutu asjasse ja hea, et koormustest on normis. Hingerahuks on tähtis Teid reaalselt nägeva arsti hinnang ja vajadusel täpsustavad uuringud .
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi