Jalatallad kõvad ja valusad 21.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
minul selline mure. kaks kuud tagasi oli mul väsimusmurd. Nüüd see tundub korras olevat. Mul on nüüd tekkinud hoopis selline mure,et läksin tagasi tööle. Hommikul tõustes on jalad normaalsed, ei valuta, ei surise. Aga keset päeva nii umbes lõuna paiku, hakkavad kannad valutama, jalad muutuvad raskeks. Ei suuda kohe üldse normaalselt astuda. Paneb lonkama. Õhtul hakkavad veel varbad ka surisema. Mida ma peaksin tegema, et probleemi lahendada? Asun hetkel välismaal. Millest see on tingitud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ausalt öelda- täpset vastust ja ravi ei saa siinkohal anda. Võimalik, et murru järgne lümfiteede või veenide talitlushäire. Saan soovitada apteegist veenipõlvikud või sukke, survega 15-25 mm/Hg. Asendiravi, jalgade hoidmine kehapinnast kõrgemal, istudes tuleks jalad sättida toolile või lauale, kui töökeskkond ja tavad seda lubavad. Hea on ka lümfimassaaž. Ja muidugi pöördumine arsti vastuvõtule, kes saab kõike vahetult uurida ja anda ravi soovitused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi