Imelikud punnid kurgus 09.02.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on selline et umbes paar nädalat tagasi hakkas keel imelikult valutama ja nädal otsa oligi selline tunne nagu oleksin keele hästi kõvasti ära põletanud. Praeguseks on see valu vahelduva eduga, kuid siiski on häiriv. Keel on kuidagi nagu hallikas ning keele otsas on valkjad pisikesed täpikesed. Keele külgedel aga punakad täpikesed.

Lisaks on ka kurgus/neelus imelik tunne. Nagu oleks miski asi (karv vms) kurgus ning veidi raske on ka neelatamisel. Vaatasin kurku ning märkasin suulaes, külgedel ning neelus imelikke punne või ville. Täpselt ei saagi aru. Suu laes on need kobaras ning pisikesed. Neelus ja suu külgedel on suuremad ja punakad. Samuti tunus kurgus olev nahk imelik, veresooned olid hästi punetavad ning oli imelikku värvi. Täpselt ma ei tea mis värvi olema peaks kurk, aga eeldan et ilus roosakas, aga mul pigem mingi punase-hallika segu.

Olen väga mures. Kardan kõige hirmsamaid asju. Enda perearstile saan alles järgmine nädal selle murega.

Palun andke nõu mis see olla võiks ning kuidas saaks keele/neelu valust priiks.

Aitäh!

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Antud kaebuste võimalikke põhjuseid on palju : näiteks erinevad naha- ja limaskestahaigused, aneemia ehk kehvveresus, B-rühma vitamiinide puudus, Sjögreni sündroom, mõningad seedetraktihaigused, suuõõne seeninfektsioon jne.
Selliseid sümptome võib provotseerida ka suitsetamine, teatud toidud, suuvee ja imemistablettide pidev tarvitamine.
Diagnoosi panemiseks oleks kindlasti vajalik teostada suuõõne läbivaatus. Tundub mõistik pöörduda taoliste kaebustega oma perearsti poole.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst