Xanax ja rasedus 11.01.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Kasutan paar korda aastas Xanax tablette ja ainult lennureisil, kuna mul on kohutav lennufoobia ja ilma nendeta ma lennukisse ei astuks. Tean, et raseduse ajal ei tohi Xanax tablette võtta, aga ühekordselt tarbides, st raseduse ajal ühele reisile sõites paar (ca 2x 0,5g) Xanaxit ja tagasi tulles sama palju kahjustab loodet ja on täiesti välistatud? Tahan teada, sest reisi planeerimine eest, aga kui ikkagi vastunäidustatud, siis lihtsalt jääb reis ära.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Xanax kui kesknärvisüsteemi mõjutav ravim on raseduse ajal vastunäidustatud ja sündivale lapsele seda ohtlikum, mida varajasem on rasedus. Nagu teisedki selle grupi ravimid võib ka Xanax suurendada kaasasündinud väärarendite tekkimise riski, seetõttu tuleb ravimi kasutamist raseduse ajal vältida.
Arstina soovitaks selisel juhul lennureis üldse ära jätta, kui te ilma Xanaxita sõitma ei ole võimeline.
Lugupidamisega
Le Vallikivi