terviseriski analüüsi näidud 15.11.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

lasin teha synlabis terviseriski paketi(fail lisatud) ja seal on ilmnenud väikesed kõrvalekalded, kas Te saate mulle seletada-nõu anda kuidas peaksin edasi toimima.
Põhjus miks lasin teha uuringud: väsimus-jõuetus, nädal tagasi lõi rinnust risti läbi valu(perearst arvas, et närvivalu), pärast mida on valuaistingud käinud paremas küljes siis vasakus, siis vasakus õlas siis vasakus küünarnukis. olen kasutanud ibumetini ja hetkel enam selliseid aistinguid ei ole. Kuid süda vahel nö kappab ja rinnus selline tunne, et oleks kõvasti rinnalihastele trenni teinud.
Suve lõpus meestearst kirjutas põletiku vastast antibiootikumi ja relifexi, arvatavasti ,mille tarvitamise tagajärjel tekkis maos ärritus(tekkisid gaasid-mulksumine ja tihti tuleb sügavalt hingata ja tekib kurku ärritus-köha), tehti uuringud gastroskoopia(näitas ärritust) ja ultraheli(korras).

Tänan.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,

Vaadates 14.11.2016 Synlabis tehtud vereproove, siis kliinilise vere analüüsis torkab silma normist mõnevõrra madalam valgevereliblede (leukotsüütide) hulk, kerge neutrofiilsete leukotsüütide osakaalu langus ja samaaegne eosinofiilide ja monotsüütide osakaalu tõus. Samuti on pisut alla normi D-vitamiini sisaldus veres. Ülejäänud analüüsid on normi piires. Selline kõrvalekalle kliinilise vere analüüsis tekib kõige sagedamini mõne kerge viirusinfektsiooni põdemise järel, mõnikord ka mõnede ravimite kõrvaltoimena. Sellisel juhul on muutused reaktiivset laadi ja taanduvad iseenesest ilma ravita. Tõusnud eosinofiilide hulk viitab kõige sagedamini allergiahaigustele või parasiitidele. Soovitaksin Teil kliinilise vere analüüs korrata umbes 1 kuu möödudes, et välistada muutuste harvemesinevad põhjused.
Kui olete tarvitanud regulaarselt D-vitamiini, kuid selle sisaldus vereseerumis on ikka alla normi, soovitaksin tarvitatava D-vitamiini kogust tõsta. Viimasel ajal on apteegilettidele ilmunud erineva tugevusega D-vitamiini preparaate, leidke neist endale sobiv.
Mis puudutab 1 aasta jooksul kestnud väsimust, siis nende analüüsidega kaebuse põhjus jääb pigem ebaselgeks. 1 nädal kestnud rindkerevalu võib olla vahest seoses mõne viirusinfektsiooniga, kuid kui see kaebus tänase päevani püsib, oleks mõistlik pöörduda perearstile täpsustavateks uuringuteks. Samuti vajaks kohest selgitamist eosinofiilia põhjus: kas on viiteid allergiahaigustele (astma, pollinoos, atoopiline dermatiit jne.), sooleparasiitidele. Rindkerevalu võib olla põhjustatud ka südamepatoloogiast, kopsupatoloogiast, närvivalust jne. Perearst otsustab edasiste uuringute vajaduse üle.

Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst