Valkjad laigud neelu tagaosas 12.04.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere ! Mul on selline mure, et avastasin eelmise aasta juunis-juulis neelu tagaseinal olevad valkjad laigukesed. Kindlasti olid nad seal juba varem aga ma polnud tähelepannud. Käisin perearstil ja arsti asendaja vaatas kurgu üle ja arvas, et tegu seenega. Kirjutas raviks Dalacin geeli (oli vist) . Midagi see ei muutnud. Järgmine kord läksin uuesti ja siis oli juba minu enda perearst. Tema ütles, et kurk jumala okei ja selline kurk on normaalne. Mis Teie arvate ? Kas peaksin muretsema ? Pildilt on näha , et valkjate laikude vahel on ka roosakamad laigud ja minuarust on need laigud kõrgemad kuidagi. Kas tegu võib olla millegi ohtlikuga ? Kurgust analüüse võetud pole.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arvan, et muretsema ei pea. Sedasorti laike nimetatakse munakivi sümptomiks ja see esineb sageli viirusinfektsioonide ajal. Kurgu limaskesta all paikneb arvukalt lümfoidkudet ja selle ülesanne on teha kahjutuks ründavad pisikud. Ise ei peagi haige olema. Kui panete google-sse otsingu cobblestone pharynx picture peaks saama palju selliseid pilte nagu Teil. Kandida jt infektsioonid kurgus eeldaksid tõsist immuunpuudulikust ja selline kurk oleks hoopis teistsugune.
Tänan hea küsimuse ja suurepärase foto eest. See on tehniliselt üks parimatest kurgupiltidest mida olen näinud. Olen ise püüdnud ka kurguleide pildistada ja see on raske- valgus, fookus, hingeõhk teeb objektiivi uduseks, patsiendil on suud raske hoida nii avatud kui vaja jm.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi