õlavarre lihastes pidev valu 11.10.14 / Perearst

Külastaja küsib:

biitsepsites(välisel küljel) justkui pöidlaotsa suurused munad, mis pidevalt ,juba aastaid valutavad ja justkui kasvavad?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Õlapiirkonna vaevused on üsna keerukad- need võivad pärineda 4-5 erinevast piirkonnast-liigesest ja ka lülisambast. Kurb, kuid minu vastus on üsna napp- pöörduge oma perearsti vastuvõtule, põhjalik arstlik läbivaatus, 12 põhilist õlauurimisvõtet, vajadusel täpsustavad uuringud ja konsultatsioonid, siis on ka võimalik määrata põhjuslik ravi.
Seniks aga mõistlik reziim, ülekoormuse ja sundasendi vältimine tööl, regulaarsed venitusharjutused, ägeda valu korral apteegi käsimüügi valuleevendajad.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi