Anomaalsed valud kõhus vasakul. 22.12.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

2010 aasta oktoobris oli mul autoavarii mille tagajärjel sain rindkere põrutuse ja murdsin vasaku rangluu.

3 kuud hiljem algasid mu kõhu vasakul poolel anomaalsed valud.

Valud jooksevad rinnaku alt kuni vöökohani välja. Mõnel päeval rinnaku all, mõnel päeval nabast vasakul. Valud tekivad ka vasaku käega raskusi tõstes. Samuti nt külili magades. Miski justkui kisuks ja tiriks sees.

Olen lasknud uurida magu, tehtud röntgen ja ultraheli. Lasin teha ka maosulgurit korrigeeriva operatsiooni (nissen fundoplication), arvates et asi on reflukshaiguses, mille olemasolu küll gastroenteroloog eitas.

Pehmelt öeldes on olemine kehva ja pea musti mõtteid täis. Ma ei saa ju elada terve elu valudes. Kardan et varem või hiljem mõjub selline olukord ka mu psüühikale ja närvidele.

Kas oskate mulle mingit nõu anda?Milles võiks olla minu probleemi iva ja kuhu taolise anomaalia korral üldse edasi pöörduda?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kui kehalist hälvet ei õnnestu leida, siis liigub mõte avariist tingitud posttraumaatilisele stressreaktsioonileehk psüühilisele vapustusele, millega kaasnevad kehalised vaevused. Abi oleks psühhoteraapiast, oma mõtetega toimetuleku üpetusest ( kognitiivkäitumuslik terapia) ja mõned psühhofarmakonid. Soovitan julgesti pöörduda psühhiaatri vastuvõtule ja ehk saame nii lahenduse. Kaotada pole midagi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi