Lümfisõlm 14.11.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure, et pikuti paremal pool kaela on lümfisõlm juba pikemat aega väga suur, üks 2 cm laiune ja natuke jäik. Oktoobri alguses oli mul jalg väga valus (närvivalu) ja 10. okt kirjutati mulle välja Voltaren Rapid tabletid, mis tekitasid esimest korda elus kõrvalnähud (ise arvan nii) - suu oli katki ja palavik ja väsimus jne. Mõni päev hiljem, üks 15.okt avastasingi, et lümfisõlm on väga paistes ning ka kõri oli nädala lõpuks nii kange, et ei saanud süüa. Kaal on langenud 7 kilo, nüüd olen natuke tagasi teinud. Läksin uuesti arsti juurde, kus öeldi, et vahest ongi üks lümfisõlm suurem. Tehti ikkagi kaks vereproovi, mis olid korras. Sellest on nüüd möödunud pea kuu aega ja lümfisõlm on ikka suur (üks kaela pool paistes) ja kui neelatan on näha kõri peal kolme munakest, mis ei ole rivis. Peale söömist on juba küll parem olla, aga ikka vajan käimist ja röhatusi, et justkui õhk välja saada… Õhtuti magama minnes olen tundnud ka väikest valu kas lümfi lähedal või rinnus. Mingi aeg oli ka kõht väga-väga imelik, aga see vist hakkab korda saama.

Olen väga mures, kuna olen välismaal ja siinsed kaks korda arsti juures käiku ei ole just suurt aidanud ja see ei ole väga odav… Kas peaksin ikkagi kohe arsti juurde minema või annab sellega oodata jaanuarini, kui olen tagasi Eestis? Või mida kodus teha? Kuna neid imelikke kaebusi on kuidagi väga palju ja enam ei oska orienteeruda. Eelnevalt on probleeme olnud ainult kolesterooli ja väsimusega. Olen tänulik igasugu informatsiooni eest!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
mingile haiguslikule protsessile reageerinud lüfisõlmede taandumine võibki võtta aega nädalaid ja isegi kuid. Inimest silmast silma nägemata on küll väga raske ühest nõu anda ja diagnoosi panna, aga kuivõrd osad kaebused on taandumas ja teised on samas seisus ega ole hullemaks läinud ja juurde pole midagi tulnud, ning pealegi on kohalik tohtri juures samuti kaks korda käidud ning midagi hirmsat leitud ei ole, siis on küll mõistlik end jaanuaris oma arstile näidata, kes Teie terviseeisundiga kõige paremini kursis on.
Lugupidamisega
Le Vallikivi