Valud kehas 15.04.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole murega seotud pisteliste valudega kehas. Umbes sügisepaiku tekkisid vasakul rinnas pistelised valud ja mõnikord valutab pikemalt, seejärel tekkisid kohati valud ka seljapiirkonda ning külgedesse. Nüüd viimase paari kuu jooksul on pistelised valud püsinud eelmainitud kohtades ning lisandunud õlga, teise rinda, alakõhtu (ka kolmnurga piirkonda) ja pähe (peamiselt meelekohtadesse ja kõrva taha). Mõnikord on ilma külmetuseta ka palavik. Viimati olen põdenud põskkoopapõletikku ja bronhiiti. Tihti on ka peavalud. Lisaks tekib aeg-ajalt minestushoogu, kuid seda harvem. Üleüldiselt tekib tugevate valude korral teinekord ka ärevus, mis paneb südame puperdama. Millest sellised valud võivad olla põhjustatud ja kuhu peaksin esmalt pöörduma? Oleksin väga tänulik teiepoolse tagasiside eest! Kõike paremat soovides!

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
tavaliselt tekivad sellised hulkuva iseloomuga valuhood ebasobivast kehahoiakust, kas siis öösel magades (padi, madrats!) või tööl istudes (tool, laud!) või puhkehetkel (kehaasend, rüht!). Nii valude kui ärevuse vastu aitab kõige paremini meelepärane regulaarne füüsiline koormus (vähemalt 3-l päeval nädalas vähemalt 60 minutit järjest) ja nii aastaringselt. Ehk siis kõige paremini saab end aidata esmalt inimene ise, vaadates kriitilise pilguga üle oma elukeskkonna ja liikumisharjumused ning see järel võib tõesti vajadusel ka perearstiga nõu pidada.
Parimat
Le Vallikivi