Villi moodi valulik moodustis keele tagaosas 31.05.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
mure niisugune, et üldse ei taha ära minna valulik villitaoline moodustis keele tagaosas. Väga raske on teda üldse ka vaadata ja uurida, kuna ta tõesti asub väga taga. Selliseid moodustisi on tekkinud varem keele otsa, aga need on mõne päevaga ära kadunud ja on olnud pisemad. Väga valus on neelata ja üldse pidevalt annab ta endast märku. Suur ta just ei ole - paar millimeetrit ehk, valget värvi, kõrgem ja keskel on nagu auguke. Kas peaks muretsema ? Võib see olla vähk?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
õnneks on sellised valulikud moodustised enamasti viirusliku päritoluga ja täiesti healoomulised, samuti mööduvad nad iseeneslikult ca 1 nädala jooksul. Suus asuvad pahaloomulise kasvaja alged kujunevad väga pikaldaselt, haavanduvad küll, aga ei valuta praktiliselt kunagi ja reeglina tahavad saada eelnevalt aastakümneid suu limaskesta kahjustamist tubakatoodete ja alkoholiga. Seega Teie suus toimuv on isemööduv ja ohutu, kuid tülikas haigus; et valu mitte võimendada, tasub vältida väga kuuma ja teravat toitu ning loputada suud näiteks astelpajuõliga.
Lugupidamisega
Le Vallikivi