Tursed 05.01.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure tursetega, peamiselt jalgades, viimasel ajal on aga ka nägu paistes. Alguses olid jalad paistes ainult õhtuti, siis kui olin terve päev läbi jalgade peal olnud, nüüd aga juba hommikuti suured tursed, mõni väga üksik päev, kus ärkan normaalsete jalgadega. Juba lõunapausiks kell 10 hommikul, kui olen kaks tundi tööd teinud jalgadel, jalad valutavad. Viimasel ajal kaal suurem, lausa kaks kolm kilo, kui ärkan paistes jalgade ja näoga. Kui ärkan normaalsena, siis kaal paar kilo väiksem. Pole loogiline, eks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Saan vaid soovitada arstlikku analüüsi ja uuringud: südame ultraheliuuring (ehhokardiograafia), neeruuuringud, ultraheliuuring jalaveenidest ja kõhukoopast ning vaagnaelunditest. Vereanalüüsid, valgu ja elektrolüütide ainevaehtuse testid, kilpnäärme analüüsid. Alles siis on võimalik liikude edasi ravi osas. Perearst peaks aitama neid uuringuid ja nefroloogi, kardioloogi, günekoloogi ja veresoontekirurgi konsultatsioone korraldada, see on piirkonniti veidi erinev.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi