Surve kõhus 10.12.11 / Perearst

Külastaja küsib:

Võib-olla ma muretsen ilma asjata, aga: viimasel ajal peale söömist ja pikali heitmist on kõhus survetunne. Kätt kõhu peale pannes (kõhu keskele, rinnakorvi al, natuke vasakul), siis aeg-ajalt kerkib üles nagu mingi muna ning seejärel jälle kaob. Kas ma peaks muretsema või on lihtsalt tegemist mingite loomulike muutustega seedimisprotsessis? Vanus 27, muid kaebuseid ei ole.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kui muid kaebusi ei ole, on tegemist täiesti normaalse seedeprotsessiga täitunud mao korral.Võib eksperimenteerida toiduga: kas väiksemad kogused ja kergesti seeditavam toit (näiteks puder, riis, aurutatud juurvili, kala) ja väiksemas koguses tekitavad samasuguse tunde või et siis jälle mitte.
Lugidamisega,
Le Vallikivi