gaasid 23.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Mureks on viimasel ajal tekkinud gaasid. Kui söön midagi toorest või joon mahla hakkavad valud kõhus mind vaevama. Tekkib tahtmine oksendada ja magu valutab väga tugevasti. Varasematel aegadel on ka esinenud gaasi valu, kuid mitte kunagi nii tugevat.

Teiseks probleemiks on minu kõhnus, kaalun 170 cm juures ainult 52 kg. Kui söön rasvast hakkab magu jällegi valutama(umbes tunni pärast). Kas see kõik on normaalne või on tegemist mingi tõsise probleemiga?

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Teie kaebused viivad mõtte mao või kaksteistsõrmiku limaskesta

põletikule (gastriit või duodeniit). Soovitan sellest oma perearstile

rääkida, kes aitab Teil koostada uuringute plaani ning määrab ravi

vastavalt uuringute tulemusele. Limaskesta põletiku korral on häiritud

toidu seedimise protsess, millest on tingitud gaaside teke ning

limaskesta põletiku süvenemisel iiveldus ja valud üla- ja keskkõhus.

Lugupidamisega,

dr. Eero Merilind

perearst