väike palavik 21.01.02 / Perearst

Külastaja küsib:

tere

minu mure on järgmine: oktoobris põdesin ma põskkoopapõletikku, võtsin antibiootikume ning paranesin, kuu aja pärast aga sain selle uuesti. seekord ma rohtu ei võtnud ning lootsin niisama terveks saada, tundus, et ka sain, kuid jäin mõne päeva pärast angiini. kas neil kahel haigusel on mingi seos ning kas ühe mitteväljaravimine võib teist põhjustada?

alates esimesest põskkoopapõletikust pole ma aga end kordagi päris hästi ning tervena tundud. pidevalt on väike õhtuti palavik ning ma väsin kiiresti. mu perearst on aga nõutu, sest viimatitehtud vereanalüüs näitas, et põletikunäitaja ning kurguproov olid korras. Tahaksin teada, mida veel korntrollida tasuks (ka neerude ning liigestega pole mul probleeme olnud) või ehk võib selline palavik normaalne olla?

aitäh

tütarlaps, 19

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Soovitan mõne aja pärast korrata analüüse: põskkooparöntgen, C-reaktiivne

valk, kliiniline veri, neelukülv, uriini analüüs ning võib-olla ka

kopsuröntgen. Kui need analüüsid on korras, kuid siiski püsib õhtuti väike

palavik ja väsimus, võib arvata, et tegu on läbi põetud haigusest

tingitud organismi mõningase kurnatusega, mis spets ravi ei vaja ning

taastub sõltuvalt inimesest kuni paar kuud. Juhul kui aga mõni nendest

analüüsidest ei ole korras - tuleks Teid edasi uurida.

Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst