Pidev iiveldus 20.05.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on pärast lapse sündi olnud absoluutselt iga päev iiveldus, väsimus, õhupuudus, südames kerged valud, kõhuvalud, samuti iga päev on kõht natuke lahti ning pisike palavik. Olen nüüd 2 aastat perearsti juures käinud, kuid ei taha eriti sellega tegeleda. Ma olen käinud maouuringutel 2 korda, esimene kord oli magu korras, kuid nüüd teine kord oli kerge põletik, kuid öeldi, et see ei tohi iiveldust tekitada, samuti soovitati mul kondiitritooteid mitte tarvitada. ( Paar nädalat proovisin, aga kõht läks nii lahti, et käisin igapäev vähemalt 2-3 korda). Rasedusvastaseid vahendeid ei võta. Kõik vereanalüüsid on olnud korras, ultraheli oli ka korras.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kui Teil on olnud pikka aega iga päev samasugused kaebused väga mitme erineva organsüsteemi poolt ja kaebused ei ole läinud ei hullemaks ega paremaks ning ultraheli ja vereanalüüsid on korras (nii põletikunäitajad, kehvveresuse proovid kui ka kilpnäärme analüüsid), siis on üpris tõenäoline, et tegemist on pigem vaimse kurnatuse väljendustega kui mingi konkreetse kehalise haigusega. Alati võib loomulikult küsida teisest arvamust ja seda on parem teha silmast silma kui kirja teel, samas on oht, et arstide vahet jooksmisega kurnate ennast veelgi rohkem, sest stressi tekitab ka ju see, et uuringuid ju tehakse, aga ikka midagi ei leita. Ei leita aga selle pärast, et emaks olemise töö raskus ja kaasuvate kohustuste määr ei ole mõõdetavad. Näiteks kas Teil on aega iseenda jaoks, olete Te piisavalt puhanud ja toitute korralikult, olete Te oma eluga üldjoontes rahul? Mingil määral võib suunda osutada ka emotsionaalse enesetunde küsimustik, mis on Teie perearstil kindlasti olemas - täitke see ära ja mõtisklege üheskoos tulemuste üle.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi