Villid suus 04.12.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen leukeemiahaige, kel just keemiaravi poole peal. Raviskeemi tuli kahenädalane katkestus, kuna kehas hakkas "möllama" mingi bakter, mida siis onkoloog ravis kolme erineva antibiootikumiga - Amoksiklav, Zinnat ja Ciprinol. Kõigi muude kõrvalnähtude juurde tekkisid ka suu limaskestadele erineva suurusega villidega sarnased valkja peaga seened. Arsti soovitusel proovisin kummelit ja astelpaju õli ning ka hexoral 0,2% suuõõne pihustit, aga kolme päeva kasutamise järel tundub asi hullemaks minevat. "Villid" levivad , suu kipitab, peale hapu muid maike ei tunne, keel on pooltundetu ja neelatades on kurgumandlite juurest kibe. Ciprinoli kuur peaks kestma veel kolm päeva aga ravimi infolehel on kirjas , et võib tekitada limaskestadele seeni. Mida teha - mida apteegist küsida? Tunne on, et varsti ei saa enam süüagi. Palun kiiret vastust. Ette tänades. M.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan hilisema vastuse eest.
Teie kirjeldatud haiguspildi ja raviloo põhjal oletan vaevuse põhjuseks limaskestal vohavat pärmseentõbe, tekitajaks lad k Candida albicans. Tõenäoliselt vajab see seenevastast ravi, mida saab määrata Teid raviv arst või konsulteeriv arst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi