Punased laigud 21.06.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Probleem algas talvel ilma mingi põhjuseta. Käidud Jõhvis perearsti juures, aga seal ei ostatud midagi öelda.

Probleem siis:
Hoog tuleb peale soojas (suvine ilm, kuum dušš, saun), kui erutun (mingi action film, seks), kui teen midagi füüsilist (jooksmine, töötamine). Tunne on selline nagu üle terve kere torgitaks nõeltega - nati 'surnud' jäseme moodi kui veri ringi ei käi. Rindkerele tekivad minutiga punased laigud ja lõpuks läheb terve rind punaseks. Seda saab leevendada kui lähen jahedasse / ei liiguta ja rahunen maha.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kirjeldus vastab urtikaariale ehk nõgeslööbele. Seda võib tekitada mehhaaniline ärritus, päike, külm, pesupulbri jäägid riietes. Soovitan diagnoosi täpsustada nahaarstil,seniks võiks kasutada käsimüügi allergiaravimeid lööbe tekkel. Nt Zyrtec, Claritin jm
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi