kopsupõletik 24.03.09 / Perearst

Külastaja küsib:

tere põdesin viirushaigusejärel kopsupõletikku ,ühepoolset,võtsin ab kuuri 10 päeva ,uus röntgen näitas et korras,vereproov oli niisugune siis et crv 0,leukotsüüdid normis ,aint sete oli kõrge 19,kas see siis iseenesest kaob ja kas see lihtsalt kõrgem kopsupõletikujärgselt,või mis,jõudu ka veel eriti pole aga alles ravi lõpetasin paar päeva tagasi nii et see vist normaalne ma arvan,aga kuna olen põdenud südamelihasepõletikku kas siis see võib nüüd ägeneda äkki?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kopsupõletik on tõsine haigus, mille jääknähud võivad püsida nädalaid ja kuid. Settereaktsioon on aeglasemalt normaliseeruv, selleks võib kuluda isegi 1-2 kuud. Üldiselt ei ägene südamelihasepõletik peale kopsupõletiku põdemist, kuid välistada seda ei saa.
Koostöö ja jälgimine oma arstiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi