Kopsupõletik 09.01.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, olen hädas kopsupõletikuga. Diagnoositi see asi umbes kuu aega tagasi. Kopsuröntgen näitas põletikku. Võtsin antibiootikume 2 kuuri. Tehti ka vereproov, mille kohta öeldi, et see on korras. Mida tähendab veri korras? Ja mis liiki kopsupõletik mul olla võib, kas see viiruslik või bakteriaalne??? Terveks pole ma täielikult siiamaani saanud, köhin aegajalt. Mida edasi teha???? Olen käinud 2 arsti juures ja mõlemad peale välja kirjutatud kuuri lõppemist väitnud, et peaksin terve olema, aga tegelikult ju ei ole.....

Aitäh

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahjuks ei saa ma väga sisulist vastust anda kuna olete jätnud saladuseks paljud pisiasjad: enda vanuse ja soo, haigestumise aja, temperatuuri, analüüside andmed, saadud ravimid jne jne.
Teinekord võib juhtuda, et peale ägeda kopsiupõletiku lõppu võivad püsida jääknähud köha-väsimuse jm nähtude näol mitmed kuud isegi kauiem. Abi oleks hingamisharjutustest ja muidugi koostööst ja täpsustavatest uuringutest oma arstiga. Arstide vahetamine ei tule kellelegi kasuks.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi